Kodukino selle sõna parimas tähenduses
Filmikunst kasutab vaatajatele täiusliku elamuse pakkumiseks kõige tänapäevasemaid tehnoloogiaid alates näitlejate ning arvutigraafikute poolt loodud tegalaskujude fantastilisest koostööst kinolinal, perfektsest helist, kolme- ja enamamõõtmelisest pildist jne. Maksimaalse elamuse saamiseks minnaksegi kinno, sest vaatamata telerite pildikvaliteedi olulisele paranemisele pole kogemused siiski võrreldavad.
Helikvaliteedi standardina on hetkel kinodes kasutusel ruumilise 3D-audio taasesitussüsteem Dolby Atmos, mis kasutab vaatajate ümber ringikujuliselt paigutatud, kuni 48 kanali kaudu juhitavaid kõlareid. Tõetruu helipildi kujundamiseks paiknevad vaatajate pea kohal täiendavad kõlarid, mis katavad vaataja otsekui kõlaritest koosneva poolkeraga.
Niisugune kõlarite paigutus võimaldab audio-disaineritel luua vaatajates illusiooni, et vihma hakkas tõepoolest sadama, eemalt läheneb helikopter ning langevalt elektripostilt katkevate elektriliinide eest pääsemiseks oleks targem pea õlgade vahele tõmmata. Nii on audio-disainerite loomingu tulemusena vaatajad maksimaalselt tegevusse haaratud, mis võimaldab pakkuda kordades võimsamat emotsiooni, kui jätta meid passiivselt ekraanilt toimuvat jälgima.
Kui alles mõni aasta tagasi pidid sarnased helisüsteemid jääma kinodesse, siis tänaseks on maailma juhtivate audio-disainerite looming jõudnud ka meie kodudesse. Kõlareid on saadaval väga erineva võimsuse, disaini ning omadustega, alates massiivsetest tornidest ning lõpetades raamaturiiulil või projektsiooniekraani varjus märkamatult oma tööd tegevate objektidega. Koostöös Ultra HD kujutisega võimaldavad tänapäevased kodukino audiosüsteemid võistelda mis tahes kino omadega. Kui siia juurde lisada oma külmkappi varutud, oluliselt maitsvamad suupisted, siis kipub kaalukauss lõplikult kodukino kasuks kalduvat. Parimat kodukino lahendust pakume koostöös Loud Grupp’iga www.audiotehnika.ee